fbpx

Strateginio plano ABC

Teko pereiti per eilę krizinių situacijų ir kiekviena parodė, kad yra skirtinga ir savotiška. Toks tas the new normal.

Ko gero dabar kiek kitaip bus žiūrima į #SWOT#PEST, verslo modelio ar kitas chrestomatines analizes, naudojamas versle. Tačiau reikės nusimatyti ir įvardinti tokias grėsmes, kaip… “viskas sustoja”

Patirtis yra geriausias mokytojas, todėl jau dabar reikia semtis jos reiškutėmis, mokytis pamokas ir daryti namų darbus. Nuo šiandien.

Sakoma nelaikas strateguoti “kur mes būsime po 3 metų”, kai kambaryje jau svyla keptuvė ir tuoj ugnis įsimes į užuolaidas. Pirma reikia gesinti gaisrą. Tačiau dabar pats laikas kartu su komanda įjugti smegenis ir pereiti per strateginio planavimo abėcėlę bei labai aiškiai įsivardinti, kur esate dabar ir ką galima padaryti toliau.

Pirma, užrašykite daugeliui gerai žinomus analizės etapus (galite atskiruose lapuose): 

S – (strenghs) stiprybės 
W – (weakness) silpnybės
O – (opportunities) galimybės
T – (threats) grėsmės

Antra, surašykite visas mintis, kurios ateina į galvą. išdiskutuokite situacijas naudodami “greenlight thinking” metodiką – nekritikuokite nei kitų, nei savęs.

Trečia, atrinkite arba atsijokite surašytas mintis “redlight thinking”.

Ketvirta, sudėliokite dėlionę – apjunkite S su O ir pasitelkę fantaziją, įžvalgas, pabreinstorminkite, kur galite #akseleruoti, po to tą patį padarykite su W ir T bei gerai pagalvokite, kokiomis priemonėmis galite #suvaldyti kilusią riziką. 

Penkta, išgryninkite ir užrašykite kilusias #strategijas ir po to veiksmus.

Dar keletas pastebėjimų iš patirties: 

✅ jei sakote, kad jūsų įmonė neteko klientų srauto – tai ne silpnybė, tai – grėsmė kylanti iš išorės (#karantinas#covid19). Silpnybė, šiuo atveju tai, kad įmonė neturi likvidumo “pagalvės” arba sukaupto vidinio rezervo, kurį dabar galėtų panaudoti. 

✅ jei sakote, kad jūsų įmonė pasinaudos #LRV paskelbtu ekoniminių ir finansinių priemonių planu – tai nėra jūsų stiprybė, tai – galimybė kylanti iš išorės. Stiprybė yra tai, kad vadovaujatės vertybėmis, turite kvalifikuotus žmones, su kuriais vėl galite įpūsti vėją į bures.

Linkiu sėkmės ir būkime sveiki!
Fortunatas Dirginčius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.